Gyneta Gynekologická ambulance Gyneta group s.r.o.

Pro těhotné

Sledování rizikových těhotenství

Některé těhotné ženy je třeba sledovat častěji. Například ženy, které se léčí s chronickou nemocí již před těhotenstvím (cukrovka, vysoký tlak, roztroušená sklerosa apod.) nebo u kterých se komplikace vyskytnou během těhotenství.

Diagnostika vrozených vývojových vad plodu

V 10. - 12. týdnu těhotenství Vás odešleme na akreditované pracoviště ke "kombinovanému prvotrimestrálnímu screeningu". Jde o kombinaci vyšetření z krve matky a ultrazvukového vyšetření plodu, výsledkem je stanovení rizika vrozených vad plodu, především Downova syndromu.Toto vyšetření nově hradí většina zdravotních pojišťoven nebo alespoň část nákladů, které se pohybují od 1200 - 1500 Kč.

Ve 20. týdnu těhotenství se provádí další podrobné ultrazvukové vyšetření, které je zaměřené na diagnostiku vrozených vývojových vad.

Pravidelné těhotenské prohlídky

Od počátku těhotenství si Vás budeme zvát v pravidelných intervalech a sledovat Vás i Vaše miminko do 36. týdne těhotenství cca po 4 týdnech, po 36. týdnu těhotenství každý týden i s monitorací srdeční činnosti a pohybů plodu a kontrakcí dělohy (kardiotokografie).

Diagnóza těhotenství

Těhotenství je možné diagnostikovat z moči nebo krve od 10. dne od početí. Ultrazvukem lze prokázat těhotenství 5 týdnů od 1. dne poslední menstruace.

Gyneta group s.r.o.
Navštivte nás
Zdravotní středisko Hájek, 1. patro
Jelínkova 991, 674 01 Třebíč
Kontaktujte nás
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Telefon: +420 568 827 421
Nahoru